Yer Boyası Referanlarımız

- BOYA ÖNCESİ & BOYA SONRASI-

ALTECH MAKİNA GERİ DÖNÜŞÜM İMALAT BÖLÜMÜ YER ÇİZGİ BOYASI UYGULAMASI
06 Mayıs 2016 Tarihinde İstanbul Hadımköy Akçaburgaz Mahallesi 3137 sokak 22 numaralı adreste bulunan ALTECHMA firmasına ait imalat bölümünde yer boyası çizgi çalışması ve makina parkuru etrafında yer boyası çalışması yapılmıştır.
İşletme içerisinde acil durumlarda insanların işletmeyi en kısa sürede tahliye edebilmesi için yaya kaçış yolları yapılmış ve yine işletme içerisinde bulunan makinelerin etrafının sarı ve siyah renklerde boyanarak makine etrafında bulunanların dikkat etmesi gerektiğinin vurgusu yapılmıştır.
Yaya yolu çizgileri içerisinde 50 cm eninde yeşil renkte dolgulu yer boyası uygulaması kenarlarda 10 cm eninde sarı renk olarak yapılmıştır.Yapılan uygulamanın daha uzun süreli olması ve daha güzel bir görünüm arz etmesi için yapılan sarı ve yeşil renklerdeki yer boyası uygulamasının üzerine koruma cilası atılmıştır.
İşletme içerisinde bulunan makinelerin etrafı sarı ve siyah renkler de boyanarak makine etrafında bulunan personel veya ziyaretçilerin makine parkuruna girmemesi gerektiğinin vurgusu yapılmıştır.Yine burada da koruyucu cila uygulaması yapılarak kalıcı ve güzel bir görünüm sağlanmıştır.
Ayrıca yaya yolunda bulunan yeşil renkte dolgu boyasının üzerine sarı renkte oklar konularak yayaların acil çıkış kapılarına en kısa sürede yönlendirilmesi sağlanmıştır. Yön okları tekli , ikili , ve üçlü olarak tasarlanmış olup alternatif kapılara tehlike anında ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

FOSFORLU YER OKLARI ÇALIŞMALARI

Ofis ve depolardan oluşan firma içinde sarı renkte soğuk yer boyası çalışmaları ve fosforlu yer oku çalışmaları yapıldı.
Ofis katlarında boyanın şık olmayacağından duvar kenarlarından acil çıkış kapılarına doğru türkçe ve ingilizce acil çıkış exıt yazılı fosforlu yer okları ile yönlendirilme yapılmıştır.

Mutfak bölümünde ise yerlerin sürekli yağ sökücüleri ile yıkandığından dolayı boya ve fosforlu yer oku çalışması yapılmayıp duvarla sağ ve sol yönü gösteren fosforlu yön okları konulmuştur.

Depo kısımlarına ise sarı yer boyası uygulaması yapılmış üzerine bayex boya koruması ile uzun süre dayanıklılık amaçlanmıştır. Tüm yaya yollarının içine fosforlu yer okları konulup acil çıkış kapılarına yönlendirme yapılmıştır.

DSV ULUSLAR ARASI KARA TAŞIMACILIĞI İŞLETMECİLİĞİ ORGANİZASYON AŞ.

22 Şubat 2016 tarihinde DSV ULUSLAR ARASI KARA TAŞIMACILIĞI İŞLETMECİLİĞİ ORGANİZASYONU AŞ.’ye ait hadımköy / İstanbul da bulunan depoda yaya yolu , forklift yolu ve araç park alanı yer boyası çalışması yapılmıştır.

Depo içi ve depo dışı olmak üzere iki ayrı alanda sarı renkte yer boyası çalışması yapılmıştır.Depo içine yaklaşık 600 mt. boyunda 10 cm eninde yaya yolları, forklift yolları ve araç park alanları çalışması yapılmıştır.

Depo içine yapılan yer boyası çalışmasında adım işaretleri forklift işaretleri ve ok işaretleri kullanılıp depo içinde çalışan personelin her hangi acil bir durumda binayı en kısa sürede tahliye edebilmesi amaçlanmıştır.

Ayrıca yükleme kapılarının önlerine sarı ve siyah renklerde tehlike arz edici bölümler işaretlenmiştir.

Dış mekandaki tır yükleme alanlarına ise 15 cm eninde 15 mt. boyunda tır park alanları ile bahçe içerisine ise misafir ve personele ait otomobillerin girebileceği park alanları yapılmıştır.

Sarı renkte yer boyası çalışmalarımızın daha uzun ömürlü ve parlak olması için BAYEX koruma boyası kullanılmıştır.

BİOTA BİTKİSEL İLAÇ VE KOZMETİK LABORATUARLARI AŞ.

Emek mahhalesi sıvat yolunda bulunan BİOTA AŞ.’ye ait fabrikanın giriş katında 20 Nisan 2016 tarihinde sarı renkte yer boyası çalışması yapılmıştır.6 Kişilik bir ekiple yaklaşık 1000 metre civarında 10 cm eninde sarı renkte yaya yolu ve forklift yolu çalışması yapılmıştır.
Yaya yollarına ve forklift yollarına adım işareti , ok işareti , forklift işaretleri ve yaya kaldırımı yapılıp fabrikanın giriş depo kısmında çalışmalar yapılmıştır.Ayrıca BAYEX koruma boyası ile kalıcı bir parlaklık ve daha uzun süre kalıcılık sağlanmıştır.
Depo girişine yapılan çalışmanın beğenilmesi dolayısıyla deponun alt kısmına da sarı renkte yaya yolu çalışması ve forklift yolu çalışması yapılmıştır.
5 Haziran 2016 tarihinde yapılan bu çalışma yine üst depodaki gibi BAYEX koruma boyası ile korunup uzun ömür sağlanmıştır.

BALKAN PLASTİK SAN. VE TİC. AŞ.
20 Haziran 2016 tarihinde Ortaköy Sanayi bölgesi Yeldeğirmeni Cad.No:5 silivri adresinde bulunan depoda sarı renkte yer boyası çalışması yapılmıştır.

Sarı renkte soğuk yer boyası ile 10 cm eninde yaklaşık 1500 mt. uzunluğunda forklift yolları , yaya yolları ve transpalet yolları çalışması yapılmıştır.Tüm yaya yollarının acil çıkış kapısına ulaşımı sağlamış , yaya yollarının içerisine ok işaretleri konularak hızlıca çıkış kapılarının bulunması amaçlanmıştır.
Forklift ve transpalet yollarının içlerine yaya kaldırımları yapılarak yaya yollarının birbirine bağlanması sağlanılmıştır.Tüm forklift yollarının içerisine forklift ve transpalet işaretleri konulmuştur.

Yapılan tüm yer boyası çalışmalarının üzerlerine bayex koruma boyası kullanılarak daha uzun süre kalıcılık ve koruma amaçlanmıştır.

Fabrikanın dış kısmına yaya yolu yapılmıştır.

Fabrikada bulunan yangın söndürme cihazlarının dolum ve bakım işleri BAYSAN YANGIN tarafından yapılmıştır.Fabrikada bulunan yangın söndürücülerinin altına kırmızı çizgiler çekilip etrafına malzeme konulması engellenmiştir.

Acil bir durumda depo içerisinde bulunanların binayı en kısa sürede terk edebilmeleri için deponun duvarlarına fosforlu levhalar ve uyarı ikaz levhaları BAYSAN YANGIN tarafından konulmuştur.İş güvenliği levhaları ile fabrikada bulunanların uyarılması amaçlanmıştır.

LÜX PLASTİK İNŞAAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

25 Ağustos 2016 tarihinde Ortaköy Sanayi bölgesi menekşe sokak No: 3/ 2 selimpaşa İstanbul adresinde bulunan LÜX PLASTİK İNŞAAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne ait fabrikanın giriş katında sarı, krımızı, yeşil ve siyah renklerden oluşan yer boyasi çalışması yapılmıştır.

8 kişilik BAYSAN YANGIN boya ekibiyle tüm İşletmenin giriş katında  sarı renkte yaya yolu çalışması yağılmış , tüm yaya yollarının çıkışları yangın kapısına bağlanmıştır.Yapılan yaya yollarının içesisine sarı renkte oklar konularak yangın kapılarına ulaşım sağlanmıştır.

Forklift ve transpalet girdiği tüm alanlara yaya yolunun hemen yanına forklift yolları yapılmış bu yollarda yukleme kapılarına ulaştırılmış yaya yolu ile karıştırılmaması için forklift işaretleri ile süslenmiştir. İşletme içerisinde bulunan tüm az tehlike arz edici makinelerin etrafına sari siyah renkte kesik çizgiler şeklinde boyanarak makine parkurları ayrılmıştır.Makinelerim önüne konulan paletlerin yerini belirlemek amacıyla yaklaşık 40 adet yeşil renkte palet alanları oluşturulmuş bu palet alanlarının
içerisine yine yeşil renkte boya ile numaralar verilmiştir.Firma içerisinde bulunan yangın söndürme cihazlarının ve yangın dolaplarının alt kısımlarına malzeme konulmasını engellemek amacı ile kırmızı renkte kare şeklinde boyanmıştır.

Sarı , siyah , yeşil ve kırmızı renkte yapılan tüm boya işlemlerinin daha uzun süre kalıcı olması ve parlaklık vermesi amacıyla bayex koruma boyası ile boyanmıştır.