Pano içi Söndürme Sistemleri

Pano içi Söndürme Sistemleri

Pano içi söndürme sistemleri çoğunlukla elektrik panoları ve benzeri kritik sistemler için küçük hacimlerde kullanılmaktadır. Bu sistemleri direkt ve indirekt olmak üzere kabaca ikiye ayırabiliriz. Bahsedilen her iki tipte de söndürücü olarak kullanılan gaz HFC-236-fa’dır. Aralarındaki farkı ise söndürücü hattın tubing ya da boru ile çekilmesi olarak ifade edebiliriz.

Tesiste bulunan merkezi algılama sisteminden pano içi söndürme sistemi ile ilgili bilgilere erişilebilmektedir. Pano içi söndürme sisteminde kullanılan tüplerin kapasitesi 1kg, 2kg, 4kg, 6kg ve 12kg’dır.

 

Geniş Kullanım Alanı

Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan pano içi yangın söndürme sistemleri; elektrik panoları, iş makineleri motor kabinleri, CNC tezgahları, rüzgar jeneratörleri, banka ATM’leri, çeşitli bilgisayar sistemleri, telekomünikasyon santralleri ile jeneratör ve klima ünitelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Söz konusu alanlarda güvenli ve stabil olarak çalışan pano içi sistemler, işletmelerin yangına karşı alınacak tedbirler kapsamında kullanması gereken ürünlerin başında gelmektedir.